خطاهای فنی رایج در B4A

در این بخش خطاهایی که ممکن‌ است در مراحل مختلف راه‌اندازی تپسل در B4A با آن‌ها مواجه شوید به همراه راه‌ حل ذکر شده‌اند.

خطای مورد نظر شما در این صفحه مطرح نشده است؟ در قسمت Issues گیت‌هاب جستجو کنید و در صورت نیافتن در آنجا مورد جدیدی مطرح کنید.

Uncaught translation error: IllegalArgumentException: already added: …

این خطا به دلیل conflict دو یا بیشتر از لایبرری‌های اضافه‌شده به پروژه رخ می‌دهد.

با توجه به اینکه تپسل لایبرری‌ها را با استفاده از Maven اضافه می‌کند، به احتمال زیاد لایبرری‌های دیگر از Maven استفاده نکرده‌اند. بایستی فایل xml لایبرری‌هایی که اضافه کرده‌اید را باز کنید و لایبرری‌ها را در صورت امکان به Maven تبدیل کنید.

خطای All Ad Networks Returned Error

توصیه می‌شود که به نسخه‌ی ۲.۱.۶ بروزرسانی کنید و با کد tapsellPlus.SetDebugMode(3) اطلاعات بیشتری در مورد خطا کسب کنید

این خطا زمانی رخ می دهد که هیچکدام از شبکه های تبلیغاتی که برای شما فعال است نتوانند تبلیغی رو آماده کنند اگر زمان نمایش تبلیغ این خطا رو مشاهده کردید، مطمئن شوید که Id ای که به تابع به عنوان ورودی به تابع می دهید دقیقا با مقداری که از response درخواست تبلیغ گرفتید یکسان باشد. اگر زمان درخواست تبلیغ این خطا را مشاهده کردید احتمال این که شبکه تبلیغاتی به درستی برای شما فعال نشده باشد است. در این صورت مسئله را با تیم پشتیبانی در میان بگذارید

خطای Error inflating class com.google.android.gms.ads.nativead.NativeAdView Caused by: java.lang.ClassNotFoundException: Didn’t find class “com.google.android.gms.ads.nativead.NativeAdView

این خطا زمانی اتفاق می‌افتد که از ادنتورک AdMob در پرژه خود استفاده کرده باشید، اما وابستگی play-services-ads را به پروژه اضافه نکرده باشید. برای رفع آن لازم است تا این وابستگی را به صورت زیر در بخش Region Project Attributes اضافه کنید.

# Region  Project Attributes
    #AdditionalJar: com.google.android.gms:play-services-ads-lite
#End Region

همچنین لازم است محتوای زیر را به Manifest editor پروژه اضافه کنید

CreateResourceFromFile(Macro, TapsellPlusB4A.AdMob)